Bransoletki na kostkę – popularny element kobiecej biżuterii

Bransoletki na kostkę są coraz popularniejszym wyborem wśród kobiet – szczególnie latem. Pięknie podkreślają damskie nogi oraz są oryginalnym elementem zdobiącym ich ciało. W połączeniu z dobranymi łańcuszkami, kolczykami i innymi elementami biżuterii stają się eleganckim dodatkiem na każdą okazję – wyjście ze znajomymi, imprezę, czy spotkanie rodzinne.

Niebanalny dodatek do stroju – bransoletki na kostkę

bransoletka na kostkęBransoletki na kostkę mają niewątpliwy urok, który sprawia, że nosi je tak wiele kobiet. Bez wątpienia jest to bardzo wakacyjny element biżuterii, który podkreśla odkryte i muśnięte słońcem nogi. Najbardziej uniwersalne są bransoletki srebrne lub złote. Metale szlachetne nie tylko są bezpieczne dla większości osób – także alergików – lecz także są bardzo uniwersalne. Można je nosić do większości stylizacji – mniej lub bardziej oficjalnych. Doskonale sprawdzą się także w innych porach roku, nie wyłączając jesieni, czy zimy. To ponadczasowy dodatek, doskonały dla każdej kobiety. Inaczej sprawa wygląda z bransoletkami o typowo wakacyjnym wzornictwie. Najczęściej są one plecione z kolorowych rzemyków lub muliny, lub zdobione koralikami. Bardzo popularna jest także bransoletka na kostkę wykonana z muszelek. Ten bardzo wakacyjny dodatek doskonale komponuje się z letnimi sukienkami. Aby bransoletka pięknie prezentowała się na kostce, należy dobrać odpowiedni jej rozmiar. Większość dostępnych modeli posiada regulację, umożliwiająca dopasowanie bransoletki do nogi. W przypadku, gdy bransoletki opisane są konkretnymi rozmiarami, należy przy pomocy metra krawieckiego zmierzyć obwód kostki w najszerszym miejscu – na wysokości kości. Do otrzymanego wymiaru należy dodać około 1,5 cm, by otrzymać rozmiar, w jakim powinna być bransoletka. Bransoletki na nogę można obecnie kupić w wielu miejscach. Te bardziej wakacyjne najczęściej są kupowane jako pamiątka znad morza lub zza granicy, z kolei te klasyczne – srebrne lub złote bransoletki – można znaleźć w internetowych i stacjonarnych sklepach jubilerskich. Zakup online ułatwia znalezienie wymarzonego wzoru, z kolei w sklepie stacjonarnym z łatwością można przymierzyć wybraną bransoletkę.

Wybór bransoletek na kosę jest obecnie bardzo duży. Niemal w każdym sklepie jubilerskim i z dodatkami znajduje się specjalna gablotka przeznaczona wyłącznie na tego typu ozdoby. Bransoletki na nogę sprawdzą się na każdą okazję. W zależności od wybranego dodatku sprawiają, że stylizacja wygląda elegancko lub podkreślają jej lekki, letni charakter.