Długowieczne lampy mosiężne najlepsze dla zapracowanych

 

Wszyscy znudzeni minimalizmem modnych żyrandoli wykonywanych z plastiku i innych niezbyt trwałych materiałów inwestują w wiszące lampy mosiężne. Ich klasyczne piękno cały czas  sprawdza się w klasycznych wnętrzach zarówno prywatnych mieszkań jak i lokalach użyteczności publicznej. Natomiast łatwość konserwacji mosiężnych żyrandoli sprzyja wyborowi tego typu oświetlenia w miejsca trudno dostępne, w których czyszczenie lampy będzie odbywać się nieco rzadziej niż zazwyczaj.

Klasyka wiszących lamp mosiężnych

wiszące lampy mosiężneChociaż wiszące lampy mosiężne kojarzą się ze starodawnymi, bogato zdobionymi kandelabrami, ich współczesne wersje są dostępne w znaczniej mniej skomplikowanych formach, dzięki czemu nie trzeba spędzać długich godzin nad usuwaniem kurzu z misternych rowków. Niemniej mosiężne żyrandole wciąż oferują urok starodawnego przepychu. Dlatego świetnie sprawdzą się jako wykończenie wnętrz klinki urody w modernizowanych uzdrowiskach lub eleganckiego salonu fryzjerskiego, który nie chce iść w stronę oklepanej estetyki glamour lub pragnie podkreślić długą tradycję istnienia na rynku usług. Podkreślenie tych cech dobrze sprawdzi się również we wnętrzach nowoczesnych, prywatnych przychodni, gdzie lampy z mosiądzu dodadzą powagi i kunsztowności prowadzonej działalności. Natomiast w prywatnych przestrzeniach wiszące lampy odnajdą się w przestronnych korytarzach i widnych salonach. Przy czym doskonale będą korespondować z oświetleniem ogrodowym w postaci kinkietów i latarenek rodem z przyfabrycznego parku. Za tym rozwiązaniem przemawia ważna właściwość mosiądzu, jaką jest anty korozyjność, więc wystawiony na działanie deszczu żyrandol czy kinkiet nadal pozostanie niezmieniony. Natomiast aby utrzymać lampy mosiężne w czystości wystarczy przecierać je suchą szmatką, co pozwoli na usunięcie kurzu i pajęczyn. W przypadku większych zabrudzeń wystarczy ściereczka zwilżona wodą z delikatnym mydłem, które usunie np. pozostałości po owadach.

Jeśli jesteś zachwycona eleganckim urokiem wiszących lamp mosiężnych koniecznie uważaj na nieuczciwych sprzedawców, którzy zamiast lamp z mosiądzu sprzedają wyroby ze stali mosiądzowanej, czyli pokrytej jedynie cieniutką warstwą mosiądzu. Chociaż nie sposób ocenić „na oko” prawdziwość metali, to w bardzo prosty sposób możesz sprawdzić, czy na pewno kupujesz oryginalny produkt. Wystarczy przyłożyć do niego magnes. Jeśli nie będzie się trzymać, wówczas masz przed sobą oryginalny mosiężny żyrandol. Stal natomiast przyciągnie magnes i pozwoli odróżnić oba metale.