Kilka wskazówek dla firm prowadzących prace drogowe

 

Od kilku lat prowadzę firmę budowlaną, zajmującą się budową i naprawami dróg powiatowych i wojewódzkich. Prze te lata prowadzenia działalności, udało mi się zdobyć całkiem pokaźne grono zadowolonych klientów. Wiele osób, które chce iść w moje ślady, chce się dowiedzieć, co sprawia, że udaje mi się odnosić sukcesy na tak wypełnionym rynku jeżeli chodzi o firmy nieprawiące drogi.

Czego potrzebujemy, aby skutecznie przeprowadzić remont dróg?

korzystny wynajem znaków drogowych - cennikPraca drogowe są wyjątkowo wyczerpującymi i wymagającymi logistycznie o organizacyjnie remontami. Mimo, że są przeprowadzane aby kierowcom jeździło się bezpieczniej i wygodniej, ze względu na czasowe utrudnienia w ruchu, przeprowadzające je firmy a przed wszystkim pracownicy, nie spotykają się z wyjątkowym zrozumieniem czy empatią ze strony kierowców, Musze przyznać, że moi pracownicy często skarżą się, że pod ich adresem kierowcy kierują niewybredne, a czasem nawet wulgarne komentarze, obwiniając nas za korki na drodze. Tymczasem, my jako wykonawcy, musimy się liczyć także z innymi trudnościami, a dodatkowo pozostajemy pod ciągłą presją czasu ze strony zlecającej te roboty, gdyż każde opóźnienie będzie się dla nas wiązało z karami finansowymi, zmniejszeniem opłaty za wykonane zlecenie a nawet jej całkowitym brakiem. Dlatego osoby, które prowadzą firmę zajmująca się pracami drogowymi, a także jej pracownicy powinni mieć stalowe nerwy. Kolejną kwestią są warunki pracy jeżeli chodzi o pracowników budowlanych. Jest to praca w trudnych warunkach – najczęściej wśród rozpędzonych samochodów prowadzonych przez poirytowanych kierowców. Ważną kwestią jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników i odpowiednie oznakowanie prac drogowych. Przyznam szczerze, że początkowo wynajem znaków drogowych sprawiał mi największy problem. Nie wiedziałem z jakimi kosztami wiąże się wynajem znaków, czy lepiej je kupić czy wynająć. Początkowo po prostu wpisywałem w wyszukiwarkę frazę – korzystny wynajem znaków drogowych – cennik, a gdy udało mi się znaleźć firmę, z której usług byłem zadowolony, kontynuuje z nią stałą współpracę. Dbanie o odpowiednie oznakowanie prowadzonych przez moją firmę prac daje mi i moim pracownikom poczucie bezpieczeństwa.

Bardzo ważne jest zatrudnianie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, nie dopuszczanie do zbyt dużej rotacji oraz odpowiednie docenianie ich pracy. Obecnie trudno jest znaleźć odpowiednich fachowców, gdyż ci, którzy mają dobre wykształcenie i doświadczenie wolą wyjechać za granicę lub żądają nierealnych stawek. Dbam więc o to, żeby moi pracownicy czuli się doceniani, żeby nie odczuwali potrzeby szukania nowej pracy.