Natura w mydełku z gliceryną

Dbałość o czystość i higienę to podstawa. Do tego celu najczęściej używa się mydła. Te sklepowe jednak zawierają dużą ilość parabenów, które co prawdą oczyszczają cerę i ciało, ale jednocześnie je wysuszają. Najlepiej jest korzystać z naturalnych składników zawartych w kosmetykach. Dzięki temu skóra stanie się nie tylko czysta, ale i aksamitnie gładka oraz dopieszczona. 

Właściwości naturalnych mydeł glicerynowych

naturalne mydła glicerynoweWiększość z nas kupuje mydła w drogeriach sugerując się przyzwyczajeniem. Warto poczytać etykiety i wybrać naturalne mydła glicerynowe, które są cennym źródłem wartości odżywczych dla skóry. Gliceryna posiada właściwości silnie nawilżające, co da się zauważyć już po jednym użyciu mydła. Sama kiedyś korzystałam z mydeł i płynów do kąpieli, które kupowałam od zawsze. Jednak od kiedy poznałam alternatywne rozwiązanie w postaci naturalnego mydła z gliceryną poczułam prawdziwą różnicę. Mój problem polegał na tym, że miałam zawsze bardzo suchą skórę zarówno dłoni jak i całego ciała. Kremy, które używałam działały tylko doraźnie. Podobnie jak balsamy. Od kiedy zaczęłam stosować mydła moje zarówno dłonie jak i nogi, ręce – całe ciało – są bardziej nawilżone a na pewno mniej przesuszone. Działanie gliceryny jest znane od dawna a zastosowanie jej w kosmetykach jest co prawda bardzo popularne. Niemniej jednak mieszanie tego składnika z chemicznymi związkami i substancjami, które nie są naturalne mija się z celem. W mydłach naturalnych oprócz zmiękczającej gliceryny można znaleźć naturalne barwniki, które nadają ładny kolor mydłu oraz różnego rodzaju zapachy i olejki eteryczne, które oczywiście także są naturalne. W mydełkach tych czasami stosuje się również drobinki ścierające, które działają jak peeling. W zależności od potrzeb można dobrać odpowiednie mydło dla siebie. Poza tym naturalne mydła oprócz tego, że idealnie nawilżają, zmiękczają skórę, to mogą także ją wygładzać. Naturalne mydła z gliceryną, mogą być idealnym prezentem lub dodatkiem do prezentu, ponieważ są bardzo efektowne a często gęsto robione ręcznie. Można je używać zarówno do twarzy jak i do mycia całego ciała, także są nie tylko praktyczne, ale i bardzo uniwersalne. 

Gliceryna oprócz nawilżenia, koi i łagodzi podrażnienia, co również jest zaletą. Zatem zastosowanie jej w naturalnych mydłach wpływa bardzo korzystnie na cerę twarzy oraz całego ciała. Warto zainteresować się tematem i zacząć je stosować. Niewielka zmiana przyzwyczajeń może efektami zaskoczyć a koszt zakupu jest naprawdę nieduży.