Nowoczesne chwytaki obrotowe

Prace magazynowe w nowoczesnym systemie przebiegają sprawnie dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod składowania oraz transportu towarów. Dzięki systemom paletyzacji możliwe jest sprawne ułożenie konkretnych przedmiotów na paletach. Wózki widłowe to jedne z najpowszechniejszych maszyn, pozwalających na szybki transport towaru, jego rozładunek oraz załadunek. Różnego rodzaju dodatki, w postaci akcesoriów do wózków widłowych, przekładają się na ich wszechstronne zastosowanie.

Chwytaki obrotowe – zastosowanie

funkcjonalny chwytak obrotowyWiele z przestrzeni magazynowych lub produkcyjnych to ogromne hale, w których niezbędne jest wykorzystanie odpowiednich narzędzi oraz maszyn, które przekładają się na sprawne prowadzenie różnego rodzaju prac. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, możliwe jest lepsze zagospodarowanie przestrzeni, czy łatwiejszy dostęp do składowanych przedmiotów. Dzięki wózkom widłowym rozładunek oraz załadunek pojazdów transportowych przebiega sprawnie. Pozwalają one również na składowanie towaru na różnego rodzaju specjalnych regałach, co zwiększa pojemność magazynu. Z uwagi na popularność wózków widłowych, ich funkcjonalność oraz możliwości, przez cały produkowane są nowe rodzaju akcesoriów, które zwiększają możliwości wózków widłowych. Funkcjonalny chwytak obrotowy to jedno z nowszych rozwiązań, dedykowane wózkom widłowym. Produkt ten dostępny jest w kilku typach. Pozwala na skuteczne przenoszenie różnego rodzaju przedmiotów. Dodatkowo możliwości wykonania pełnego obrotu przez chwytak podnosi jego funkcjonalność. Na rynku dostępne są chwytaki równoległe, centryczne, kątowe i promieniowe. Tradycyjne wózki widłowe posiadają jedynie zestaw wideł, który najczęściej pomaga w transporcie materiałów składowanych na paletach lub w skrzyniopaletach. Zamontowanie chwytaka znacząco przekłada się na możliwość transportowania rzeczy o dużej wadze i niestandardowym wymiarze. Z uwagi na różnorodne wykorzystanie materiałów o różnych gabarytach, chwytaki pozwalają na wykonywanie wszechstronnych prac transportowych przez wózki widłowe.

Akcesoria do wózków widłowych to coraz popularniejsze elementy, które zastosowanie znajdują w halach przemysłowych oraz produkcyjnych a także w przestrzeniach magazynowanych i centrach dystrybucyjnych. Tradycyjne widły, które służą najczęściej do transportu palet, zastąpione zostają chwytakiem o dużej sile, który umożliwia transport przedmiotów o niestandardowych gabarytach. To praktyczne rozwiązanie znacznie zwiększa możliwości związane z wykorzystaniem wózków widłowych.