Nowoczesne metody produkcji metek do ubrań

Projektanci ubrań i firmy odzieżowe potrzebują specjalnych oznaczeń dla swoich partii odzieży. Specjalne metki muszą zawierać informacje odnośnie składu odzieży oraz dalsze instrukcje co do ich użytkowania, prania i dbania o ich stan w czasie dalszej eksploatacji. Na rynku dostępne są specjalne firmy, które zajmują się produkcją metek na ubrania na zamówienie.

Firmy zajmujące się produkowaniem metek ubraniowych

produkcja metek do ubrańW specjalnych studiach reklamowych i drukarskich wykonuje się metki reklamowe na specjalne zamówienie. Każda z metek odzieżowych różni się od innych. Posiada specjalny numer seryjny, a informacje na niej zawarte muszą być dostosowane do konkretnej części garderoby. Na metce znajdują się informacje potrzebne konsumentowi. Jest tam podany skład materiału, miejsce wykonania, firma oraz przede wszystkim informacje dotyczące wskazówek co do dalszego użytkowania odzieży. Metki na ubrania są produkowane przez firmy, które zajmują się wykonywaniem projektów graficznych. Na metce często znajdują się specjalne motywy graficzne, w formie piktogramów, które znacznie ułatwiają odczytywanie z nich informacji w krótkim czasie. Produkcja metek do ubrań wymaga użycia specjalnych technik drukarskich. Technika druku uzależniona jest od stopnia skomplikowania projektu na metce. Metki różnią się także od siebie tkaniną, z których się je wykonuje. Obecnie firmy, produkujące metki, korzystają z takich materiałów jak satyna. Jest to miękki materiał, który nie drapie ciała. Metka na ubrania przede wszystkim powinna być trwała. Podczas eksploatacji metki na ubraniu bledną i po wielu niemożliwy staje się odczyt zawartych na nich informacji. Dlatego też firmy produkujące metki starają się je wykonywać z użyciem takich technik drukarskich i materiałów, które posłużą użytkownikowi przez wiele lat. Firmy produkujące metki na ubrania nie tylko wykonują zindywidualizowane projekty, ale także drukują i wykonują je w hurtowych ilościach. Metki następnie wysłane są do firm odzieżowych, gdzie są przyszywane do odzieży, dzięki czemu są odporne na użytkowanie. Często też wykonuje się metki haftowane, które pozwalają jeszcze bardziej przedłużyć ich żywotność. 

Metki na ubrania, to niewielkie materiałowe informacje przytwierdzane do ubrania. Obecnie firmy, które zajmują się profesjonalnie metkami ubraniowymi, są w stanie wykonać dla klienta także zindywidualizowany projekt. Pojawiają się także coraz to lepsze materiały i techniki drukarskie, dzięki którym informacje z metki się nie spierają.