Po co nam podstawka pod wanienkę?

Kupując dla dziecka wanienkę warto od razu przemyśleć zakup pod nią podstawki. Już słyszę w tle te głosy: po co? Zbędny wydatek? Można poradzić sobie przecież bez tego. Oczywiście, że można. Wątpię żeby któraś z naszych babć miała podstawkę pod wanienkę nie mniej jednak jest to gadżet, który ułatwi wam codzienne obowiązki. Będziecie korzystać z niego co najmniej raz dziennie jeśli nie więcej. O tym co daje nam stelaż pod wanienkę napisałam poniżej.

Zalety podstawki pod wanienkę

podstawka pod wanienkęNo właśnie, po co właściwie nam podstawka pod wanienkę? Po pierwsze kupując wanienkę trzeba wybrać pasujący do niej stelaż. Nie każdy stelaż pasuje do każdej wanienki. Taka podstawka gwarantuje nam stabilność wanienki, i bezpieczeństwo podczas kąpieli. Kąpiele, zwłaszcza te pierwsze nie zawsze są cudowne dla dziecka a co za tym idzie i dla rodziców. Podczas płaczu i kopania nogami w wodzie trudno wykonać wszystkie czynności naraz, podtrzymywać główkę i jeszcze drugą ręką szukać ręcznika, mydła czy szamponu. Biada jeśli zapomnimy o czyś przygotowując kąpiel. Nam wszystkim w tym momencie powinno być wygodnie. Tak dziecku jak i rodzicom. Producenci podstawek pod wanienkę przewidzieli naprawdę wiele. Wysokość stelaży można dowolnie dopasować do naszego wzrostu. Przeważnie podstawki mają po 4 poziomy wysokości. W zależności od modelu niektóre mają również specjalne miejsce do postawienia mydła czy zawieszenia ręcznika lub pieluszki. Podstawka może być wykonana z plastiku lub metalu. Za zwyczaj waży niewiele i w łatwy sposób można ją złożyć. Ma niewielkie gabaryty dlatego z przechowywaniem jej też nie powinno być problemów. Nóżki często mają antypoślizgowe zabezpieczenie. Taka podstawką dla niektórych rodziców to zbędny gadżet. Dla innych absolutny must have. Stelaże odciążają plecy i tak już wystarczająco zmęczonej mamy. Im dziecko większe tym samym cięższe a to powoduje jeszcze większe nachylanie się nad wanienką. Ze stelażem kąpiel nawet dużego dziecka będzie przyjemnością a nie wysiłkiem. Zastępowanie go krzesłami czy stawianiem wanienki na łóżku nie przyniesie nam tak dobrych efektów.

Podstawki pod wanienkę są bardzo wygodne. Odciążają nasz kręgosłup. Pozwalają i mamie i dziecku cieszyć się kąpielą i zabawą w wodzie zamiast w tempie turbo wykonywać wszystkie niezbędne czynności. Kończmy kąpiel z uśmiechem zamiast z westchnieniem wyczekiwanego końca zadania. Wszystkie te wynalazki zostały stworzone po to aby ułatwiać nam nasze codzienne prace i życie. Korzystajmy z tych dobrodziejstw, których nie było za czasów naszych babć.