Popularne wózki do rowerów

Aktywne spędzanie czasu z dzieckiem jest dla niego niesamowicie ważne, gdyż pobudza mózg do pracy i dostarcza wielu nowych bodźców. Maluchy bardzo lubią spędzać czas z rodzicami, bo czują się wtedy bezpiecznie i są bardzo szczęśliwe, gdyż ruch jest ich naturalną potrzebą. Większość rodziców się ogranicza do wychodzenia z dzieckiem na spacer, lub po prostu się bawią ze swoimi pociechami w domu, lub w parku, czy na placu zabaw. Jednak to nie wszystko co można robić z dzieckiem, bo niektórzy decydują się na przejażdżkę rowerową z maluchem.

Funkcje wózków rowerowych

wózki do rowerówW kwestii wyboru wózka dla dziecka, rodzice kierują się bezpieczeństwem i praktycznością. Od urodzenia do momentu, aż maluch nie zacznie samodzielnie siedzieć, może jeździć w gondoli, a później w popularnej spacerówce. Jednak to nie jedyne możliwości, szczególnie w przypadku aktywnych sportowo rodziców. Wózki do rowerów mogą być używane już przez kilku miesięczne niemowlęta, ponieważ posiadają specjalne zaczepy umożliwiające zapięcie maluszka w foteliku samochodowym. Dzięki temu dziecko może być przewożone w pozycji półleżącej, co jest bardzo ważne dla jego kręgosłupa. Starsze dzieci mogą być przypięte jedynie pięciostopniowymi pasami, które się znajdują w siedzeniu. Wózek jest ogólnie przeznaczony dla dzieci w wieku od trzech miesięcy do nawet sześciu lat. Dostępne są modele jedno, lub dwuosobowe, które posiadają sporo miejsca na bagaże podręczne dziecka, lub mamy. Wózek rowerowy może też być zwykłym wózkiem, ponieważ w chwili zamiany dyszla rowerowego na koło, możemy nim swobodnie jeździć po każdej nawierzchni. Wózki rowerowe mają duże, tylne koła, i małe przednie, które posiada możliwość pełnego obrotu oraz blokadę jazdy na wprost. Konstrukcja wózka jest bardzo lekka, ponieważ została wykonana z aluminium. Poszycie stanowi nieprzemakalny materiał, w którym znajduje się duży otwór zapinany na zamek, przez który maluch wchodzi i wychodzi z wózka. Ceny wózków są bardzo zróżnicowane i zależą od wybranego modelu.

Wiele osób kupuje wózek do roweru jako drugi model wózka, ponieważ na co dzień używa klasycznego modelu. Nie jest to konieczne, ponieważ wózek rowerowy może pełnić rolę wózka do biegania, lub też zwykłej spacerówki. Siedzisko ma regulowane oparcie, więc dzieci podczas jazdy mogą się przespać tak samo jak w spacerówce. Wózek nie zajmuje więcej miejsca niż spacerówka i można go złożyć pionowo. Ceny zaczynają się już od około półtora tysiąca złotych i mogą sięgać nawet trzech tysięcy złotych jeżeli wybierzemy najnowszy model wózka.