Postanowiłam zainwestować w fotowoltaikę

Ostatnio znowu przyszły podwyżki za prąd. Miałam już tego serdecznie dosyć. Postanowiłam znaleźć sobie jakieś alternatywne źródło energii. Znajomy bardzo polecał mi instalacje fotowoltaiczną. Powiedział, że sam korzysta z takiej już od lat i jest bardzo zadowolony. Muszę przyznać, że na początku trochę się wahałam. Taka instalacja to duży, jednorazowy koszt, a mnie właśnie zależało na tym, żeby jak najbardziej te koszty ograniczyć. Porozmawiałam z nim jeszcze raz i jednak dałam się przekonać. 

Gdzie w Kujawsko Pomorskim założę fotowoltaikę?

fotowoltaika w Kujawsko PomorskimDowiedziałam się od niego, że instalacja fotowoltaiczna wbrew pozorom może zwrócić się bardzo szybko i wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Po pierwsze można ubiegać o dofinansowanie na instalacji. W ten sposób można zyskać nawet połowę potrzebnej nam kwoty. Po drugie, prąd wygenerowany przez instalacje i panele fotowoltaiczne w nadwyżce można sprzedawać. W ten sposób instalacja bardzo szybko zaczyna zarabiać sama na siebie. Zdecydowałam się więc jednak spróbować i przynajmniej dowiedzieć, jak wyglądałaby taka instalacja na moim dachu. Musiałam tylko znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się fotowoltaiką w moim regionie. Poszukiwania rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: fotowoltaika w Kujawsko Pomorskim, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć to czego potrzebowałam. Firm oferowała dokładny, indywidualny audyt energetyczny w oparciu o który dokonywała projektu instalacji fotowoltaicznej oraz jej wyceny. Do audytu energetycznego były potrzebne rachunki za prąd z ostatniego roku, tak aby można było dokładnie wyliczyć ile prądu wykorzystuje moje gospodarstwo domowe podczas różnych pór roku oraz kiedy mam największe zapotrzebowanie prądotwórcze. Z audytu wynikało ile minimalnie muszę mieć paneli słonecznych, aby instalacja pracowała na siebie, tak żebym nie musiała korzystać dodatkowo z prądu z elektrowni. Wycena była bardzo pozytywna, bo wychodziło z niej że wcale nie będzie mnie ta instalacja kosztować tak dużo jak myślałam.

W takim razie zdecydowałam się dołożyć jeszcze trochę paneli fotowoltaicznych, tak aby generowały nadwyżkę prądu, który mogłabym sprzedawać. Według wyliczeń tej firmy fotowoltaicznej już po 5 latach instalacja fotowoltaiczna zaczęłaby przynosić mi korzyści finansowe. Zdecydowałam się ją wykonać i trzeba przyznać byłam bardzo zadowolona. Pierwsze zyski przyszły nawet szybciej niż planowane prognozy. Dzięki temu przestałam być uzależniona z prądu z elektrowni.