Praktyczne wózki do żłobka

 

Wielu rodziców musi szybko wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim, czy rodzicielskim, a dziecko jest wtedy posyłane do babci, pod opiekę opiekunki, lub jest zapisywane do żłobka. W Polsce są prywatne, lub państwowe placówki sprawujące opiekę nad dziećmi od około szóstego miesiąca do momentu ukończenia trzeciego roku życia. Starsze dzieci uczęszczają już do przedszkoli, które przejmują opiekę nad maluchami. Obecnie żłobki są bardzo dobrze wyposażone i zatrudniają po kilka opiekunek.

W jakich wózkach są wożone dzieci?

wózki do żłobkaIdąc na spacer z maluszkiem, który nie umie jeszcze siedzieć, musimy zabrać głęboką gondolę, w której dziecko może bezpiecznie leżeć. Taki model wózka jest przeznaczony najczęściej dla jednego dziecka, ale znajdziemy też modele dla bliźniaków, czyli jest to podwójna gondola na jednym stelażu. Kiedy dziecko umie już samodzielnie siedzieć, to głęboki wózek można zamienić na spacerówkę. Także ten model jest dostępny w wersji dla więcej niż jednego dziecka i głównie korzystają z nich żłobki. W takim miejscu idąc na spacer, panie muszą jednocześnie zabrać nawet ośmioro dzieci, więc nie mogą sobie pozwolić na wożenie ze sobą kilku wózków. Specjalne wózki do żłobka są przystosowane do wożenia trójki, czwórki, lub nawet piątki dzieci, ponieważ siedziska są ułożone jedno za drugim, przodem do kierunku jazdy. Pomimo tak dużych rozmiarów, wózkiem można komfortowo kierować, bo jest zwrotny, dzięki przednim obrotowym kołom, posiadającym możliwość blokady jazdy na wprost. Ze względu na rozmiar, muszą być nieco cięższe niż klasyczne jednoosobowe spacerówki, ale dzięki zastosowanej specjalnej ramie aluminiowej, ich ciężar nie jest aż tak bardzo odczuwalny. Posiada ona trzy pary kół, które są usytuowane na początku, w środku i na końcu wózka. Rączka do prowadzenia, posiada funkcję wysuwania i regulacji kąta nachylenia, dzięki czemu każda osoba może ją sobie dostosować do swojego wzrostu. Każde siedzisko posiada pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa i niewielką, rozkładaną budkę.

Jazda takim wózkiem wymaga nieco siły i wprawy, ponieważ piątka dzieci też trochę waży. Wózkiem można jeździć po każdej nawierzchni, ponieważ posiada wytrzymałe amortyzatory na środkowych i tylnych kołach oraz mocne hamulce. Dla wygody osoby prowadzącej, wózek posiada też torbę pielęgnacyjną na najważniejsze przybory dla dzieci, a pod ostatnim siedzeniem znajduje się pojemnik zapinany na zamek, do którego można schować ubranka dla dzieci, czy pieluszki. Taka wycieczka w żłobku z pewnością spodoba się każdemu dziecku.