Profesjonalna garncarka dla dziecka

Wszystkie dzieci lubią się bawić wodą, piaskiem, czy wszelkimi sypkimi materiałami. Dotyk jest jednym z kluczowych czynników wpływających na poznanie świata. Starsze dzieci są już na tyle zręczne, że mogą samodzielnie formułować różne kształty z plasteliny. Świetnie sobie radzą w piaskownicy budując zamki, czy stawiając babki. Jeżeli nasze dziecko lubi wykonywać prace manualne, to garncarka będzie dla niego świetną zabawką.

Czego dziecko się nauczy na garncarce?

garncarka dla dzieckaMałe dzieci poznają świat przez narząd gębowy, dlatego wszystko co trafi do ich rączek, zaraz ląduje w buzi. Starsze dzieci zaczynają manewrować przedmiotami w rękach i badają jego kształt, strukturę, czy wielkość. W telewizji dla dzieci często są programy uczące maluchy jak wykonać na przykład zwierzątka z plasteliny, czy zrobić papierowe wycinanki. Dzieci lubią tworzyć ciekawe przedmioty, dlatego garncarka dla dziecka będzie świetną zabawką. Zabawa gliną pozwala maluchom puścić wodze fantazji i stworzyć naczynie o dowolnym kształcie. Zestaw do garncarki składa się z elektronicznej podstawy, która posiada określone tępo obrotu umożliwiające komfortowe ukształtowanie naczynia i niezbędne akcesoria. Komplet małych dłutek i końcówek oraz farb akrylowych, dzięki którym dziecko może nadać odpowiednią teksturę o kolor stworzonego produktu. Kubki, wazony, miski, czy nawet talerze, może wykonać każde dziecko. Wykonane naczynie wystarczy wypiec w piekarniku i można przystąpić do jego malowania. Zanim nasza pociecha stworzy udany produkt gotowy, z pewnością minie trochę czasu, bo zadanie to wymaga sporo cierpliwości i nieco wprawy. W zestawie znajdują się też najczęściej dwa bloki gliny, która w razie potrzeby można dokupić. Taka zabawa garncarką świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię o pozwala się zrelaksować. Skończone dzieło z pewnością będzie powodem do dumy, bo wymaga ono sporo pracy. Zabawka jest zasilana na dwie baterie, które wystarczają na około sto pięćdziesiąt godzin użytkowania. Bawiąc się tą zabawką, dziecko nabywa nowe umiejętności. 

Nie jest łatwo kupić odpowiednią zabawkę dla dziecka, szczególnie taką która trafi w ich gust i zainteresowania. Zabawki powinny rozwijać umiejętności dzieci, dlatego najlepsze będą edukacyjne,  a taka właśnie jest garncarka. Jeżeli nie wiemy co kupić ośmiolatkowi, lub starszego dziecku na prezent, to zakup tej zabawki będzie strzałem w dziesiątkę. Możemy ją kupić w dobrych sklepach z zabawkami, lub przez internet. Jej cena nie powinna przekroczyć około osiemdziesięciu złotych.