Ścianki działowe do powierzchni biurowych

W wielu biurach coraz częściej spotykamy się dziś z tzw. otwartymi przestrzeniami zamiast oddzielnych, indywidualnych gabinetów, co nie tylko poprawia komunikację ze współpracownikami, ale także przyczynia się do wzajemnie korzystnej współpracy. Jednak w otwartych biurach wrażenia dźwiękowe i wizualne mogą być bardzo silne i mogą utrudniać pozytywną atmosferę i koncentrację.

Parawan do biura

ścianki parawanowe do biurJak można ograniczyć lub wyeliminować te codzienne wrażenia i jak w otwartych przestrzeniach stworzyć poczucie prywatności i bezpieczeństwa bez nieprzyjemnych dźwięków? Rozwiązaniem są nowoczesne i praktyczne ścianki parawanowe do biur! Są one dobrym rozwiązaniem np. w biurach typu open-sapce i dużych przestrzeniach publicznych. Mogą być również stosowane w centrach obsługi klienta, biurach i innych miejscach wymagających dyskrecji. Praktyczne przegrody mogą nie tylko zdefiniować poszczególne stanowiska pracy i wizualnie podzielić przestrzeń, ale także zapewnić pożądane poczucie prywatności i bezpieczeństwa dla każdego pracownika w otwartej przestrzeni. Gdy pracownikom we wspólnej przestrzeni biurowej brakuje prywatności w biurze, obserwuje się zwiększony stres oraz spadek wydajności i koncentracji. Praktyczne ścianki działowe są również znacznie tańsze od przegród. Nie wymagają rozległych prac budowlanych, a ich montaż nie ogranicza codziennego funkcjonowania organizacji. Przegrody o nowoczesnym wzornictwie mają również działanie estetyczne, natychmiast poprawiając atmosferę przestrzeni i ożywiając inaczej zimny i bezosobowy wystrój biura. Niektóre typy mogą być również wykorzystywane jako tablice wyświetlające na konferencjach i wystawach lub, w przypadku ekranów wiszących, jako część dźwiękoszczelnej sali lub sali wykładowej. Każde pomieszczenie lub przestrzeń wymaga własnego, unikalnego rozwiązania. Zaleca się, aby przy wyborze i rozmieszczeniu poszczególnych ekranów wziąć pod uwagę wielkość i układ pomieszczenia, przeznaczenie ekranu oraz materiał, z którego jest wykonany. Ścianki z plexi to specjalistyczne ekrany, które pomagają chronić zdrowie każdego uczestnika spotkania, zwłaszcza poprzez oddzielenie przestrzeni biurowych.

Ze względu na swoje właściwości użytkowe są bardzo skuteczne w ograniczaniu ryzyka rozprzestrzeniania się infekcji, zwłaszcza w miejscach, z którymi styka się wielu użytkowników lub w miejscach publicznych, takich jak urzędy, poczta czy sklepy. Są również bardzo skuteczne w wizualnym powiększaniu przestrzeni, są łatwe w czyszczeniu i ważą do 50% mniej niż przegrody szklane.