Tani wynajem koparki

Poligonów airsoftowych było całe mnóstwo, a w ciągu ostatnich kilku lat, wiele ekip zaczęło tworzyć swoje własne, lokalne miejsca do organizacji strzelanek i większych manewrów. Od dłuższego czasu i nam marzył się własny teren, gdzie moglibyśmy grać bez przeszkód, jakie pojawiały się czasem na naszych zwyczajowych miejscach, głównie ze strony osób trzecich, często przeszkadzających w grze.

Koparka do prac ziemnych

usługi koparką bydgoszczTeren który udało nam się w końcu kupić, a który zamierzaliśmy zmienić w nasz własny poligon, był bardzo dużym nieużytkiem na płaskim gruncie, który można bardzo łatwo było zagospodarować. Nam jednak marzył się poligon wyglądający niczym okopy z pierwszej wojny światowej, bardzo odmienny od większości tych, które prowadziły zaprzyjaźnione drużyny. Jednak już po kilku dniach okazało się, iż wykonanie takiej pracy było zdecydowanie ponad nasze siły, gdyż projekt był zbyt duży jak na możliwości kilku osób, a praca bez ciężkiego sprzętu była niesamowicie męcząca, zwłaszcza przy tak dużej skali. Wpadliśmy więc na pomysł wynajęcia firmy, oferującej usługi koparką Bydgoszcz miała wiele dużych firm budowlanych, jednak ze względu na dość wysokie ceny takowych, zdecydowaliśmy się zaangażować jedną z mniejszych, lokalnych firm do wykonania prac ziemnych. Jako że nasz projekt nie należał do szczególnie czasochłonnych, owa firma podjęła się zadania bez większego problemu, a po wstępnej ocenie okazało się, iż do wykonania większości prac potrzebna była tylko jedna koparka z szeroką łyżką. Początkowo obawialiśmy się opóźnień, gdyż układ podstawy pod wykonanie poligonu był dość zawiły, i istniało dość duże prawdopodobieństwo iż w pewnym momencie może dojść do przypadkowego zasypania już wykonanej podstawy, jednak operatorzy okazali się bardzo doświadczonymi pracownikami. Prace wykopowe były niezwykle dokładne, bez nawet najmniejszych odstępstw od wcześniej założonego projektu, a wszelkie zmiany wiązały się wyłącznie z problemami z samym gruntem, miejscami bardzo niestabilnym.

Tak jak się spodziewaliśmy, z użyciem koparki pierwszy etap budowy poligonu był skończony po ledwie tygodniu pracy, bez konieczności poprawek, gdyż operatorzy sami naprawiali wszelkie osuwiska natychmiast po ich powstaniu, więc teren był przygotowany idealnie do dalszej budowy. Końcowe koszty, jakie firma wystawiła za taką usługę były, ku naszemu zaskoczeniu, tak niewielkie, iż nie były obciążeniem nawet dla naszego ograniczonego budżetu, a dzięki temu mogliśmy zainwestować w dodatkowe elementy do projektu.