Zestaw białych mebli idealny nie tylko do kuchni

Kolor biały to dziś absolutny hit. Sprawdzi się w salonie, sypialni, pokoju dziecka czy w łazience. Dlaczego ten kolor zyskał taka popularność, podczas gdy kiedyś kolorowe ściany były symbolem bogactwa? Jeszcze na początku XX wieku w niektórych krajach uważano gospodarstwo, które miało stodołę pomalowaną na czerwono, za bardzo dobrze prosperujące, ponieważ mogło sobie pozwolić na takie zachcianki. Skąd ta zmiana? Dlaczego biel znów króluje w wielu domach? Nie można zaprzeczyć, że kolor ten ma wiele zalet, a niewielka zmiana, np. nowe dodatki w innym kolorze, sprawia że wnętrze wygląda zupełnie inaczej. Są też inne plusy, na przykład możliwość optycznego powiększenia wnętrza czy nadanie poczucia porządku i wyjątkowej harmonii.

Nowoczesna łazienka z zestawem białych mebli

zestaw białych mebli łazienkowychJeśli chcemy, aby nasza łazienka sprawiała wrażenie czystej, porządnej i przestronnej, zestaw białych mebli łazienkowych będzie idealnym wyborem. Ten kolor, mimo że może wydawać się podatny na zabrudzenia, świetnie sprawdzi się w każdej łazience. Owszem, w domach, w których szybko osiada kurz, może być i widoczne w tym pomieszczeniu. Jednak kurz bardzo łatwo zetrzemy, natomiast trudniejsze zabrudzenia do usunięcia, takie jak kamień będą mniej widoczne. Dodatkowo, białe meble idealnie będą komponować się z innymi białymi elementami wyposażenia łazienki, takimi jak wanna czy umywalka. Białe drewno, np. postarzane deski nadadzą temu pomieszczeniu unikalnego wyglądu. Aranżację można wzbogacić stylową wanną wolno stojącą na złotych nóżkach, dzięki temu cała łazienka będzie wyglądać elegancko, nowocześnie, pokazując przez to nasz indywidualny gust i styl. Co więcej, białe meble łazienkowe łatwo odmienimy za pomocą ciekawych dodatków. Zmieniając ich kolor lub rodzaj jesteśmy w stanie odmienić całe wnętrze. Do białych mebli świetnie będzie pasować kolor czerwony, zielony czy turkusowy. Tak naprawdę możemy dodać każdy kolor jaki chcemy, a i tak będzie on idealnie komponować się z zestawem białych mebli. Jakie ciekawe dodatki ozdobne możemy dobrać? Na pewno warto rozważyć element sztucznej zieleni w białych doniczkach.

Urządzając wnętrze łazienki nie zapomnijmy również jak dobrze komponuje się chłodny zestaw białych mebli łazienkowych z ciepłym drewnem, dlatego możemy pomyśleć o wyborze drewnianych skrzyneczek na kosmetyki. Pamiętajmy o zakupie jednakowych ręczników dla gości w kolorze pasującym do wnętrza, nie jest to duży koszt, a robi świetne wrażenie i nada naszej łazience eleganckiego wykończenia.